Akademik danişmanlik ne demektir, nasıl hizmet verir, kimlere hangi boyutlarda destek vermektedir? Ön lisans, lisans ve master öğrencilerine aldıkları üniversite eğitimi boyunca kendilerine ödev, proje, tez, makale konularında verilen hizmete denir. Bu desteği veren kişiye de akademik danışman adı verilir.

Bilindiği gibi ilköğretim, lise eğitimi alan öğrencilerin birçoğu özel ders hocası ile takviye almaktadır. Üniversitede bu desteğin biraz daha farklı versiyonu olan akademik danışmanlık içeriği bakınından farklılık göstermektedir. Sizlere bu yazıda bizim kurumsal olarak verdiğimiz desteğin boyutundan bahsetmek istiyorum.

Akademik danışmanlık olarak hizmetlerimiz

Lisans, yüksek lisans, master öğrencilerine ödev danışmanlığı yapmaktayız. Bu genelde üniversite öğrencilerinin zorlandığı alanlarda olmaktadır. En çok gelen ödev taleplerine bakacak olursak, işletme, ingilizce, ekonomi, çizim, endüstri mühendisliği, finans, muhasebe ve benzeri derslerden gelmektedir.

Ödev yanında proje danışmanlığı da sunmaktayız. Konusundan başlayıp, proje kılavuzuna göre düzenlemeye kadar üniversite öğrencilerine desteğimizi sürdürmekteyiz. Bunun yanında akademik danışmanlık hizmetini en çok tez yazan öğrenciler talep etmektedir.

Tez danışmanlarımız tez konusu belirleme çalışmalarıından başlayarak, literatür taraması, yazımı, düzenlemesi ve intihal raporunu alıncaya kadar hatta öğrenci jüriden onay alıncaya kadar destek vermektedir.

Bu yazıyı da okuyun.  Lisans tezi hazırlama nasıl yapılır

Makale danışmanlığı ile ilgili makalele konusun tespiti, araştırması ve hangi dergide yayınlanacaksa bulunmasına kadar yardımcı olmaktadır.

Çalışmalarımız genelde internet ortamında olmaktadır. Ancak gerekli olduğu durumlarda yüz yüze danışmanlık verilmektedir.

 

Üniversite öğrencilerine Akademik danışmanlık desteği
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Etiketlendi: