Tez yazım kılavuzu, tezini tamamlamış öğrencilerin şekil olarak uygulamasını yapmaları gereken kurallar dizisidir. Formatlama adı verilen bu çalışma, her üniversite için farklı olarak belirlenmekte olup aynı akademik birimde standart oluşturması için zorunludur. Düzenleme yapmak için öncelikle kılavuzu bulup pdf ya da word formatında bilgisayara indirmeniz gerekir.

Tez yazım kılavuzu ne işe yarar

Öncelikle, her akademik çalışma yapan kişinin bilmesi gereken, yazım aşamasından sonra şekilsel düzenleme yapma zorunluğudur. Bunu yapmak için üniversiteniz ya da enstitünüzün yönergesine ihtiyacınız vardır. Bu düzenlemeyi sadece sizden istenen şekle göre yapabilirsiniz. Ne işe yarar sorusunun cevabı düzenleme yapmaya yarar.

Nereden bulabilirim

En çok sorulan sorulardan biri tez yazım şablonu nereden bulabilirim sorusudur. Üniversitenin web sitesinde yer almaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Belirli sürelerde kılavuzlar yenilenir. En son sürümü kullandığınızdan emin olun. Bunun için danışman hocanızdan destek alabilirsiniz.

 

Tez yazım Kılavuzlarını buradan indirebilirsiniz.

Tez yazım kılavuzu nedir nereden bulabilirim
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Bu yazıyı da okuyun.  Tez düzeltme nedir nasıl yapılır
Etiketlendi: