İntihal raporu nedir, nasıl alabilirim, nereden bulabilirim, nasıl düşürebilirim, ücretsiz rapor veren yerler var mı? Son zamanlarda bize en fazla sorulan sorulardan biri olmuştur. Lisans, yüksek lisans, master ve doktora öğrencileri bizi arayıp bilgi almaya çalışmaktadır. Tüm bunlarla ilgili aşağıda bilgi bulabilirsiniz.

İntihal raporu nedir

Akademik metinlerdeki benzerlik oranını ölçen programlardan alınan çıktıya verilen addır. Tez, proje, makale ya da ödevlerde kes kopyala sonuçları ile alıntıların oranını hem yüzdelik cinsten hem de nerelerden alındığını göstermektedir.

İntihal raporunu bu kadar önemli hale getiren şey, YÖK tarafından kabul edilen tüm öğrencilerin proje ya da tezlerini teslim ederken bu raporu alma zorunluluğunu getirmesi oldu. Hal böyle olunca, daha önce kes kopyala yapan öğrenciler hiç bir denetime tabi tutulmadan akademik çalışmalarını teslim etmekteydi. Fakat, benzerlik raporu sayesinde lisans ve yüksek lisans öğrencileri bu raporu sunarak enstitüden alacakları onay ile tezleri kabul edilecektir.

Bu yazıyı da okuyun.  Yüksek lisans tez hazırlama ile püf noktaları

İntihal raporu neleri göstermektedir

Öncelikle alıntıların nerede olduğunu göstermektedir. Burada birçok öğrencinin sorduğu soruya açıklık getirmek gerekiyor Öğrenciler haklı olarak, ben kes kopyala yapmadım, tamamen özgün yaptım, kendim yazdım, alıntı yaptığım yerleri de program intihal olarak göstermiş diye sormaktadır. Buna verilecek cevap; programın özelliği zaten doğru şekilde yapılan alıntıları göstermektedir. Bunun oranı işte %20 ya da üniversitenizin kabul ettiği sınır kadar olmalı. Yapılan alıntılar bu sınırı geçemez. Zaten alıntılarınızı doğru şekilde göstermezseniz o zaman intihale düşersiniz ki bu sizin üniversiteden uzaklaştırılmanıza kadar devam eder.

İntihal raporu nasıl alınır

Sitemiz lisans, yüksek lisans ve tezsiz öğrencilere ücretsiz benzerlik raporu vermektedir. Bunun için iletişim kanallarından bize ulaşmanız gerekir. Size vereceğimiz mail adresinize tezinizi, projenizi yollamanız halinde 30 dakika içinde intihal raporunu mailinize iletmiş olmaktayız.

Ücretsiz intihal raporu nasıl alabilirim

Benzerlik belgesini ücretsiz almak isteyen lisans, yüksek lisans, master, doktora öğrencilerine destek olmaktayız. Bizi aramanız halinde parasız pdf raporu 1 saat içinde mail adresinize yollamaktayız.

Bu yazıyı da okuyun.  İzmir ödev hazırlama destek merkezi

İzmir’deki üniversitelere, Ege, Dokuz Eylül, Yaşar, Yüksek teknoloji üniversite öğrencilerine ücretsiz intihal raporu vermekteyiz.

Ücretsiz intihal raporu nedir nasıl alınır
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?