Tez düzeltme, tez yazan neredeyse tüm öğrencilerin ortak sorunudur. Tez yazan öğrenciler, neyin nasıl yapılacağını çok fazla bilmediği için danışman birçok yerde müdahale ederek düzeltme ister. Ancak söylemek gerekir ki çok zor olan bir süreç değildir, işin bir parçası olduğu bile söylenir. Tez yazan firmalar ücret karşılığı tez düzenleme yapmaktadır.

Tez düzeltme nedir nasıl düzeltilir

Tez hazırlama aşamalarından birinde bilimsel yazım kurallarına uymayan durumu gidermek için yapılan çalışmaya denir. İngilizce ya da Türkçe yazımında benzer konulardan düzenleme talebi gelir. En çok nereden geldiğini ifade etmek gerekirse;

  • Konu seçimi
  • Kaynak gösterme
  • Referansları verme
  • Sayfa düzeni
  • İntihal oranı
  • Spss anket, analiz

 

Böyle bir durumda danışman hoca öğrenciye süre verir ve düzenleyip getirmesini ister. Bazen öğrenciler kendileri yapması gerekirken, bilgi eksikliği ya da zaman eksikliğinden dolayı destek alma yoluna gider. Özellikle yüksek lisans öğrencileri düzeltme için hizmet satın alma yoluna gider.

Bu yazıyı da okuyun.  İntihal nedir? İntihal nasıl yapılır? İntihal nasıl önlenir (Güncel)

Düzeltme ücretleri ne kadar

Genel bir fiyat vermek çok zor. Çünkü, yapılacak olan çalışmanın ne olduğu, kapsamı ve süresi çok önemli. Bu yüzden eksikleri görüp ona göre fiyat vermek daha doğrudur.

Hizmet verdiğimiz iller

Sadece İzmir değil, aynı zamanda İstanbul, Ankara, Bursa ve diğer illerde de destek vermekteyiz.

Yapmanız Gerekenler

Bize ulaşmak için yapmanız gereken iletişim kanallarından bize ulaşmanızdır.

Tez düzeltme nedir nasıl yapılır
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?
Etiketlendi: