Ücret karşılığı tez yazdırma, son dönemlerde lisans, yüksek lisans, master, MBA öğrencileri için başvurulan yöntemlerden biri haline gelmiştir. Bu yazıda, öğrenciler neden tez yazdırmakta, yazım ücretleri, koşulları, kimlerden destek alınabilir konusunda size bilgi vermek istiyorum.

Ücret karşılığı tez yazdırma

Yöntem olarak tezini başkasına yazdırma yoluna giden öğrenciler genelde tez nasıl yazılır bilmeyenler ve tez yazmaya zaman bulamayanlar olduğunu görmekteyiz. Yazım konusunda becerileri yeteri kadar gelişmeyen öğrenciler, gerçekten en başından en sonuna kadar zorluk yaşamaktadır. Bu öğrenciler, genelde akademik yükselme düşünmedikleri için bir an önce mezun olmak ve üniversiteden ayrılmak için tez yazdırmayı düşünmektedir.

İkinci grup, çalıştığından dolayı, zaman ayıramayanlardır. İş hayatının yoğun temposu içinde yeteri kadar zamanı olmayan öğrenciler de bir şekilde arkadaş çevrelerinden ya da internetten tez yazanlardan destek alma yoluna gider. Bu öğrencilerin çoğu yüksek lisans, master ve MBA yapan öğrenciler olarak ifade edilebilir.

Lisans ve yüksek lisans öğrencileri genelde tezini tamamen yazdırma yoluna gitmez. Eksik oldukları yerler için destek almayı tercih eder. Literatür taraması yaptırma, spss analiz hazırlama, anket girişleri, formatlama ya da intihal düşürme gibi spesifik alanlarda tezini yazdırmayı tercih ederler.

Bu yazıyı da okuyun.  Akademik destek çalışma prensiplerimiz nelerdir

Tez yazdırma ücretleri ne kadar

Spesifik olarak net olarak fiyatı şu kadar diyebileceğimiz bir sabit ücretlendirme yok. Daha çok istenen çalışmaya fiyat verilir. Standart bir çalışma olmadığı için, istenen talepler birbirinden farklı olduğu için yazan hocalar fiyatlandırmayı gördükten sonra vermektedir.

Tez yazdırmak yasal mı?

Bu soru son zamanlarda çok fazla sorulmaktadır. Bir şeyin yasal olup olmadığını kanunlar belirler. Kanunlarda yer almayan şeylere yasa dışı denemez. Bu noktada tezin tamamının yazdırılması belki gündeme gelir. Biz daha çok bir bölümünde destek vermekteyiz ve öğrenciye de bunu izah etmekteyiz.

Fakat, analiz kısmı için birçok tez danışmanı arkadaşlardan ya da profesyonel yerlerden destek almayı önerebilir. Çünkü, bu uzmanlık gerektiren bir çalışmadır. Analiz kısmında özellikle spss, stata ve diğer konularda öğrencilerin aldığı destek için etik dışı da denemez.

Tez yazdırma için kimlerden destek alınabilir

Bu konu oldukça hassas bir konu. Birçok lisans, yüksek lisans, master öğrencisi destek alabileceği kişi ya da kurumu seçerken karar verememektedir. Bu yüzden nelere dikkat edilmesi gerekir, altını çizmek isterim.

  • Arkadaş çevrenizden referans ile bulduğunuz yerlerden destek alabilirsiniz.
  • Sadece mail üzerinden değil, telefon ile hatta birkaç farklı telefon numarası olması önemlidir.
  • Ofisi varsa, gidip görmeniz önemlidir.
  • Ücretin tamamını baştan değil, bir kısmını alan yerlerle çalışmanızı öneririm.
  • Web sitesinin dolu ve güncel olup olmadığını kontrol edin.
Bu yazıyı da okuyun.  Акции и бонусы сайта ДжойКазино

Tez yazdırma konusunda, lisans, lisansüstü, master ve MBA öğrencilerine 15 seneden beri hizmet etmekteyiz. Şimdi İzmir’deki devlet ve özel üniversite öğrencilerine yardımcı olmaktayız.

 

 

Ücret karşılığı tez yazdırma nasıl olmaktadır
Bu yazıyı lütfen paylaşabilir misiniz?